ANTALYA’DA HORTUM FELAKETİ, TARIM ALANLARI BÜYÜK ZARAR GÖRDÜ

Toprakla Gelen 27 Ocak 2019

Antalya’da Perşembe günü Kemer, Kumluca ve Firike ilçelerinde yaşanan hortum kenti alt üst etti. Finike Hasyurt Mahallesi Kolaklar mevkiinde başlayan ve Kumluca’nın Salur Mahallesi’nde etkisini arttıran hortumda, çok sayıda sera ve portakal bahçesi zarar gördü.

Hortumun etkili olduğu alana ambulans, jandarma, itfaiye ve ASAT ekipleri gönderildi. Çıkan hortumda sera işçisi 3’ü çocuk, 5 kişi yaralandı. Yararlılar, Kumluca Devlet Hastanesi ve özel hastanede tedavi altına alındı.  Kumluca Ziraaat Odası Başkanı Hidayet Kökcei “İlçemizde önceki gün hortum meydana geldi. Onun şokunu atlatamadan bugünde Salur Mahallemizde hortum meydana geldi. Yaklaşık 100 dönüm sera yıkıldı. Çok şükür can kaybımız yok” dedi.

CEVİZ BÜYÜKLÜĞÜNDE DOLU

Serik ilçesine bağlı Belek Mahallesinde dün saat 16.00 sıralarında başlayan ve 2 dakika süren avuç içi büyüklüğündeki dolu yağışı araçlara zarar verdi. Dolu yağışı sebebiyle bölgedeki bazı seralarda da hasar oluştu. Yine Serik ilçesine bağlı Kadriye mahallesinde de etkili olan dolu örtü altı üretim tesislerini vurdu. Biranda bastıran dolu çileklerin ekili olduğu seraları vuran dolu, naylonları yırtıp ekili olan çilekleri parçaladı. Zaman zaman görüş mesafesini sıfıra indiren dolu yağışından geriye kullanılamaz seralar ve ürünler kaldı. Serik ilçesi Boğazkent Mahallesi’nde denizden gelen hortum ev, iş yeri, ahır ve seralara zarar verdi. (İHA)


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları