AGROMEY’İN KONKORDATO SÜRESİ 1 YIL UZATILDI

Toprakla Gelen 22 Şubat 2019

Yahya Akel’in sahip olduğu Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin gıda sektörünün şampiyonları sıralamasında 227. sırada yer alan su ürünleri sektörünün önemli markası Agromey  ve bağlı 3 şirketi için  konkordato uzatma talebi kabul edildi. Akel’in şahsı ve şirketler için konkordato uzatım talebini görüşen İzmir 2. Asliye Hukuk Mahkemesini, 15 şubat 2019 tarihinden geçerli olmak üzere  Agromey Dış Ticaret A.Ş., Agromey Gıda ve Yem Sanayi Ticaret A.Ş. ve Akel Tekstil A.Ş.’ye bir yıl mühlet verdi.

SEKTÖRÜNÜN ÖNEMLİ İHRACATÇISI

Üretim ve işleme tesisi Aydın’da bulunan Agromey, yıllık 18 bin ton levrek ve çipura üretim kapasitesi ile Türkiye’deki en büyük üretici ve ihracatçılarından biri konumunda bulunuyordu. Firma, Geçtiğimiz yıl döviz kurundaki dalgalanmanın ardından yaşanan maliyet enflasyonu sonrası yaşadığı finansal sıkıntıların ardından konkordato talebinde bulunmuş ve konuyu görüşen İzmir 2. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin 2018/ 13309 Kasım’da 3 ay süre ile geçici mühlet kararı vermişti.

GÜÇLÜ YURTDIŞI AĞINA SAHİP

Firma, Aydın-Umurlu ve İzmir- Karaburun’ da bulunan balık işleme – paketleme tesislerinde natürel, taze soğutulmuş ve dondurulmuş olarak işleyen firma, balık yetiştiriciliğinin yanı sıra, İzmir- Torbalı’daki yem fabrikasında Agromarin markası ile yem sektöründe faaliyet gösteriyor. İzmir- Karaburun ve Aydın- Akbük’te kendi kafes işletmelerine ek olarak diğer balık üreticilerine tedarik hizmeti sunan Agromey şirketler grubu üretimini Agromey Gıda ve Yem San.Tic.A.Ş., ihracatını ise Agromey Dış Ticaret A.Ş.  firması aracılığı ile gerçekleştiriyor. Firmanın İzmir merkez ve İstanbul temsilcilikleri dışında Avrupa’da Agromey Hollanda, Amerika’da Doğu ve Batı yakasında iki temsilciliği bulunuyordu. (TOPRAKLA GELEN)


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları