AGROEXPO’DA TARIM BAKANLARI ZİRVESİ

Toprakla Gelen 19 Aralık 2018

Türkiye’nin en büyük tarım ve hayvancılık fuarı olan Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı, bu yıl 2. Çok Uluslu Tarım İş Forumu kapsamında 20 yabancı ülkenin Tarım Bakan ve heyetlerini ağırlayacak ve Bakanlar Zirvesi’ne ev sahipliği yapacak.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin önderliğinde düzenlenecek olan 2. Çok Uluslu Tarım İş Forumu ile 20 yabancı ülkenin Tarım Bakan ve heyetleri Agroexpo’da ağırlanacak. Forum kapsamında ilk gün fuar açılışından hemen sonra Bakanlar Zirvesi gerçekleştirilecek. Bunun yanı sıra Ticaret Bakanlığı ve Ege İhracatçı Birlikleri organizasyonunda alım heyetleri programı ve ikili görüşmeler gerçekleştirilecek. 

Orion Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Irmak Tan, geçtiğimiz yıl 11 ülke bakanı ve alım heyetleri katılımı ile 332 bin ziyaretçiyi ağırladıklarını belirterek,  “Agroexpo, 500 milyon doların üzerinde bir iş hacmi yaratarak, Türkiye’nin en önemli uluslararası tarım sektörü buluşma noktası haline gelmişti. Bu yıl hedefimiz çıtayı daha yukarılara taşımak ve iş hacmini mümkün olduğu kadar yüksek rakamlara çıkartmak. Bu amaç doğrultusunda Ortadoğu ülkeleri ve Türki Cumhuriyetler başta olmak üzere alım heyeti organizasyonlarımıza ağırlık veriyoruz. Çünkü bu fuar yalnızca Ege Bölgesi için değil, Türkiye ekonomisi için çok önemli bir fuar” dedi. Tan, ayrıca fuarın turizm ve hizmet sektörlerine katkısına dikkat çekti.

İLGİ ÇEKİCİ ETKİNLİKLER

14.Agroexpo, 07-10 Şubat 2019 tarihlerinde, 2019 Model Traktör Lansmanı, Ağır Abiler Yarışıyor Boğa Yarışması, Genç Çiftçiler Yarışıyor Bilgi Yarışması, Tarım Makinaları İnovasyon Sunumları, Koyun Keçi Güzellik Yarışması, Yoğurt Yeme Yarışması, Boğa Irk Tanıtımları gibi birçok ilgi çekici yarışma, etkinlik, seminer ve paneller ile yine sektöre damgasını vuracak.


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları