AYDIN’I HAYVANCILIKTA 1 NUMARA YAPMA HEDEFİ

Toprakla Gelen 31 Ocak 2019

Ege Et’ten sonra Büyükşehir Belediyesi’nin Aydınlı üreticileri desteklemek için hayata geçirdiği Ege Yem ve Ege Süt stantları bilgi almak için üreticilerin ve ziyaretçilerin akınına uğradı.

Bu yıl 24-27 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilen fuar geçen yıllarda olduğu gibi, soğuk yağışlı havaya rağmen, üreticiler ve ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Şehir dışından da gelen ziyaretçiler tarım ve hayvancılık alanındaki yeni teknolojileri ve yeni hayata geçirilen projelerle ilgili bilgi almak için fuarı gezdi.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu  tarım ve hayvancılığın önünü açan projelere önem verdiklerini belirterek, “Stantlarımızdan bilgi alan üreticilerimizin mutluluğunu görünce bizler de hayata geçirdiğimiz projelerde ne kadar doğru adımlar atmış olduğumuzu gördük. Aydınlı üretici artık Ege Yem’le yüzde 10 daha ucuza yem alacak. Bu proje Aydınlı üreticiyi ülke çapında bir adım daha öne çıkaracak” şeklinde konuştu. Aydınlı et ve süt üreticilerine yatırım yapma çağrısı yapan Başkan Çerçioğlu “Üreticimize sağladığımız fiyat avantajı onları bir adım öne çıkaracak. Şimdi yatırım yapıp Aydın’ı hayvancılıkta da Türkiye’de bir numara yapma zamanı. Aydınlı üreticilerimiz yem fiyatındaki avantajı kullanarak bunu gerçekleştirilebilir. Desteğimiz tüm çiftçilerimizle, üreticilerimizle” dedi. (İHA)


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları