TERMAL SERALARDA 4 MEVSİM ÇİÇEK ÜRETİMİ

Toprakla Gelen 01 Kasım 2018

Afyonkarahisar’ın Sandıklı İlçe Belediyesi, iştiraki olan Sandıklı Jeotermal Enerji (SANJET) destekleri ile termal seralarda yılın 4 mevsimi çiçek üretimine başladı.

Seranın ısınması, konutları ısıtan atık sıcak su ile sağlanıyor. Serada dört mevsim boyunca her mevsime uygun 600 bin adet çiçek yetiştiriliyor. Yetiştirilen çiçekler belediye tarafından cadde ve sokaklarda yapılan düzenleme çalışmasında kullanılıyor.


Belediye Başkanı Mustafa Çöl, SANJET olarak ilçede konutları ısıttıkları atık suları kullanarak bir çiçek serası inşa ettiklerini belirtti. Çöl, “Bin metrekarelik bir alanda yılda yazlık, kışlık, ilkbahar ve sonbahar olmak üzere 4 defa çiçek üretimi yapıyoruz. Bütün çiçeklerimizi kendimiz üretebiliyoruz. Toplamda 4 defa ürün alabildiğimiz serada 600 bin adet çiçek üretimi gerçekleştirebiliyoruz. Bu da Afyon genelinin peyzaj çalışmasına hitap ettiği gibi çevre illere de buradan katkı sağlayabileceğiz. Önümüzdeki süreçte katma değer sağlayarak ürettiğimiz çiçeklerin satışını da gerçekleştireceğiz” dedi. (İHA)


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları