GENÇ ARICILARA DESTEĞE DEVAM

Toprakla Gelen 16 Kasım 2018

Tarım ve Orman Bakanlığının Genç Çiftçi Projesi kapsamında Manisa’da 25 genç çiftçiye arı ve aracılık malzemeleri teslim edildi.

Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Akhisar, Alaşehir, Demirci, Kırkağaç, Kula, Salihli, Sarıgöl, Saruhanlı, Soma, Şehzadeler, Turgutlu ve Yunusemre İlçelerinde arıcılık yapan gençler için yapılan arıcılık malzemeleri teslim törenine Manisa Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı, Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, İl Müdür Yardımcıları Mustafa Gündoğar, Melikşah Taşkın, şube müdürleri, Şehzadeler İlçe Tarım ve Orman Müdür Vekili Çınar Aydoğan, Yunusemre İlçe Tarım ve Orman Müdür Vekili Serdar Mersinli, Manisa Arı Yetiştiricileri Birlik Başkanı M. Ali Turgut katıldı.

Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, dağıtımı gerçekleşen arılı kovan ve arıcılık malzemelerinin çiftçilere hayırlı olmasını ve bereketli kazançlar sağlamasını diledi. Öztürk, “İlimizde, 2018 yılı Genç Çiftçi Projesi kapsamında 25 genç çiftçimize, 30 bin TL bedelli ve yüzde 100 hibe alan arı ve arıcılık malzemesinin desteği gerçekleşti. Bu malzemeler, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği arasında yapılan protokol gereği Manisa Arı Yetiştiricileri Birliği tarafından teslim edildi” diye konuştu.


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları