BAKAN PAKDEMİRLİ’DEN ÇİFTÇİYE MÜJDE

Toprakla Gelen 23 Kasım 2018

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’den çiftçilere ödeme müjdesi geldi. Pakdemirli, “Çiftçilere müjde açılamak istiyorum. Bugün itibariyle başta organik tarıma destek olmak üzere yarım trilyonluk, 490 milyon liralık destekleme ödemelerini yapmaya başlıyoruz. Ödemeler bugün saat 18.00’den itibaren çiftçilerin hesabına aktarılacak” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin müjdesinin detaylar ise şöyle:  “Alan bazlı desteklemelerden, organik tarım desteği olarak 74 ilde 51 Bin 443 üreticiye 143. 7 milyon TL, Hayvancılık desteklerinden, hayvan genetik kaynaklarının geliştirilmesi desteklemesi olarak 37. 5 milyon TL, biyolojik ve biyo teknik mücadele desteği olarak 9. 4 milyon TL, süt tozu ve çiğ süt desteği olarak 12. 9 milyon TL, Kırsal Kalkınma Desteklerinden, kırsal kalkınma ekonomik yatırımlar ile bireysel basınçlı sulama desteği olarak 80. 7 milyon TL, IPARD ulusal katkı payı olarak 40 milyon TL, Diğer Tarımsal Desteklemelerden, tarım sigortaları desteği olarak 149. 3 Milyon TL, tarımsal danışmanlık desteği olarak 13. 1 milyon TL, çiftlik muhasebe veri ağı katılım desteği olarak 3. 4 milyon TL.”

Böylelikle 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren Toplamda 12. 7 Milyar TL ile 2018 yılı için üreticilere verilmesi planlanan Toplam 14. 5 Milyar TL’lik Tarımsal Destekleme Ödemelerinin % 88’lik kısmı ödenmiş olacak.  Ödemeler bugün saat 18.00’den itibaren üreticilerin hesaplarına yatırılacak.

 


1
Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
trackback

[…] İlgili Haber: BAKAN PAKDEMİRLİ’DEN ÇİFTÇİYE MÜJDE […]

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları